Zielone ściany - naturalna dekoracja wnętrz

Współczesne trendy mocno podążają w stronę minimalizmu oraz naturalnych materiałów. Przeżywamy obecnie renesans produktów wykonanych z drewna, betonu czy szkła. We wnętrzach, w których króluje biel, szarość i czerń szybko zaczynamy odczuwać brak koloru. Idealnym rozwiązaniem będzie zielona, roślinna dekoracja.

Kolory w minimalistycznych wnętrzach możemy wprowadzić na kilka sposobów – poprzez tekstylia, obrazy lub jeden mebel. Jednak nic nie zastąpi naturalnie pięknej zieleni. Kwiaty, zarówno cięte, jak i te doniczkowe wyglądają niezwykle efektownie. Niestety ich posiadanie wiąże się z dodatkowymi pracami – regularne podlewanie, przerywanie czy nawożenie – to najlepsza droga to zadbanych roślin. Co jednak zrobić, gdy często wyjeżdżamy lub zapominamy o pielęgnacji kwiatów? Albo mamy alergię, małe dziecko lub zwierze, które podgryza gałązki? A co w sytuacji, gdy potrzebujemy we wnętrzu odmiany, oryginalnej i wyjątkowej ozdoby? Rozważmy montaż zielonej ściany z naturalnego mchu!

Zielone ściany – dlaczego warto?

Mech przeznaczony do dekorowania ścian to chrobotek reniferowy pozyskiwany z lasów Skandynawii. Dzięki wysokiej selekcji i ręcznemu zbieraniu materiał ma naturalny wygląd oraz zapach. Poddany procesowi stabilizacji i barwienia nie wymaga pielęgnacji: podlewania, przycinania czy światła słonecznego. W związkiu z tym może być stosowany w przedpokoju, holu, łazience, ale także w salonie czy sypialni. Jest całkowicie bezpieczny, nietosktyczny i antyalergiczny. Chrobotek doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami, takimi jak: drewno, cegła, beton, czy szkło. Można go zastosować na całej ścianie, jej fragmencie lub w postaci obrazu. W ofercie marki Green Mood znajdziemy aż 16 efektownych kolorów, które pozwolą dopasować dekorację do każdego wnętrza.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami: www.greenmood.pl/kontakt