Zieleń w budynkach przestrzeni publicznej - jak ją wkomponować?

Obiekty komercyjne to miejsca przyjęć interesantów, klientów czy partnerów biznesowych. W związku z tym ich wnętrza powinny prezentować się estetycznie i stylowo. Już od wejścia należy zadbać o efektowny wystrój, a w dalszych pomieszczeniach o ciekawą aranżację. Idealnie nadają się do tego dekoracje roślinne, które zachwycą gości już od progu!

W miejscach użyteczności publicznej, w biurach czy urzędach zwracamy uwagę na te same elementy, jak w przypadku domów mieszkalnych. Musi być czysto, funkcjonalnie oraz elegancko. W budynkach prywatnych dbamy o każdy detal, więc w przypadku tych komercyjnych jest zupełnie tak samo. Nie od dzisiaj wiadomo, że nastój i unikalny klimat we wnętrzach nadają rośliny zielone. Możemy iść o krok dalej i zastosować je w niecodzienny sposób, np. na ścianach. W holu głównym na interesantach wrażenie zrobi cała ściana pokryta mchem lub kompozycją roślinną. Innym sposobem może być logotyp lub hasło reklamowe. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie naturalnej zieleni na klatce schodowej, w sali konferencyjnej czy w poczekalni. Mech stosowany do dekoracji nie wymaga żadnych specjalnych warunków, ani światła słonecznego, dlatego można umieścić go również w toalecie lub kuchni bez okna.

Zielone ściany, obrazy oraz dodatki

Zielone dekoracje w firmie lub urzędzie nie muszą być dekoracją ściany. Bardzo efektownie wyglądać będzie blat stolika wypełniony mchem, wysokie donice w holu lub podłużne na ladzie recepcji. Rośliny można także zastosować jako jeden, konkretny element, np. na tabliczkach informacyjnych. Jeśli zależy nam na spójnym i estetycznym efekcie idealnym rozwiązaniem będą ramy wypełnione mchem, które przyciągną uwagę każdego. Co ważne produkt występuje w 16 kolorach, więc możemy tworzyć oryginalne kompozycje dopasowane do wystroju.