Chrobotek reniferowy

Dostępny w naszej ofercie chrobotek reniferowy pozyskiwany jest w lasach Północnej Europy i zbierany ręcznie z szacunkiem dla samej rośliny oraz całego środowiska. Chrobotek reniferowy to materiał całkowicie naturalny, o wyjątkowym wyglądzie i ciekawej strukturze. Nie wymaga pielęgnacji ani dostępu do światła słonecznego. Polecany jest do stosowania w pomieszczeniach, gdzie poziom wilgotności względnej wynosi minimum 40 %.

Chrobotek reniferowy, nazywany dla ułatwienia mchem reniferowym, doskonale komponuje się z innymi materiałami, takimi jak: drewno, cegła, beton, szkło czy metal. Najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach w postaci obrazu, wypełnienia napisów lub logotypu czy jako ściana. Dostępny jest w 16 efektownych podstawowych kolorach, które pozwolą dopasować dekorację do każdego wnętrza.

Nazywany potocznie mech reniferowy idealnie sprawdzi się także jako dekoracja nowoczesnej łazienki. W pomieszczeniu tym panują odpowiednie warunki i wysoka wilgotność, co zapewni żywotność zielonej ścianie na długi czas. Dodatkowo mech reniferowy jest nietoksyczny dla zwierząt domowych i nie są one zainteresowane jego podgryzaniem, co nie narazi roślin na uszkodzenia.

 

 

 

Specyfikacja produktu i warunki ekspozycji:

– chrobotek reniferowy poddany jest procesowi stabilizacji, który zapewnia długotrwałe użytkowanie bez zmiany struktury

– chrobotek (potocznie mech reniferowy) posiada naturalny zapach, niejednolitą strukturę i różnice w odcieniach kolorów, które są właściwe dla tych produktów

– delikatna zmiana koloru jest możliwa po instalacji w zakresie  do 15 %

– chrobotek reniferowy jako produkt powinien być używany tylko wewnątrz pomieszczeń

– temperatura w pomieszczeniu średnia, bez gwałtownych obniżeń i nadmiernego nagrzewania lub przemrożenia

– nie wymaga nawożenia, nawadniania, pielęgnacji, może pozostawać w miejscach zacienionych

– w przypadku zalania wodą należy pozostawić produkt do przeschnięcia, aż do momentu odzyskania właściwej sprężystości

– w przypadku przesuszenia należy nawilżyć powietrze, aż do momentu odzyskania właściwej sprężystości

 

chrobotek reniferowy