Dekoracje

 
Dekoracje wykonane z mchu to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ozdób. Mech w doniczkach, drewniane napisy wypełnione zielonym poszyciem czy mini-ogrody w dekoracyjnych słojach idealnie wpiszą się w wystrój stylowej restauracji, hotelu czy kawiarni. Mech dekoracyjny stanowi również interesującą ozdobę dla domu – pięknie prezentuje się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wnętrzu. Jego dodatkową zaletą jest pozytywny wpływ na mikroklimat panujący w pomieszczeniu – mech dekoracyjny absorbuje nadmiar wilgoci z powietrza, który następnie oddaje jeśli wilgotność w danym pomieszczeniu spada do zbyt niskiego poziomu.

Decydując się na dekoracje z mchu dekoracyjnego warto pamiętać o tym, że jest to produkt naturalny , ale poddawany procesowi stabilizacji . To bardzo ważna informacja dla wszystkich, którzy obawiają się, że mech dekoracyjny, jak również wykonane z niego ozdoby będą uciążliwe i kłopotliwe w codziennej pielęgnacji, jak to bywa z większością roślin. Najbardziej popularny mech dekoracyjny , pozyskuje się ze skandynawskiego porostu – chrobotka reniferowego – który poddaje się stabilizacji, zapewniającej miękkość i sprężystość przez długie lata. W środowisku naturalnym chrobotek ma kolor blado-szary. Także podczas obróbki przygotowującej do zastosowań florystycznych nadaje się mu barwy, dzięki którym ozdoby z mchu dekoracyjnego są tak wyjątkowe

Wszystkie projekty wykonujemy z najwyższą starannością, wsłuchując się w oczekiwania i potrzeby Klientów. Z przyjemnością obserwujemy trendy wyposażenia oraz aranżacji wnętrza, aby dopasować swoją ofertę do wymagań i gustu użytkowników.